Головна » Статті » Сторінка бібліотеки » Бібліотечні заходи

Сторінками Червоної Книги

Велика й прекрасна планета Земля.

Є тут океани, річки і моря,

Глибокі озера, квітучі рівнини

І гори високі, й стрімкі їх вершини.

Природа! З дитячих років ми звикли до її чарівної краси. Любимо бувати в лісі, в полі. Дивимося на квіти , дерева. Радіємо спілкуванню з природою, милуємося її красою.

З кожним роком під впливом діяльності людини все більше тварин і рослин зникає з лиця землі. Тому постала необхідність скласти списки таких видів, яких залишилося дуже мало. У 1980 р. було створено Червону книгу України.

- А чи знаєте ви, що таке Червона книга?

Це –книга природи. Ця книга має таку назву тому, що червоний колір - це сигнал, який попереджає про небезпеку. Ця книга звертається до людей зі словами: «Зупиніться! Подумайте, що ви робите і до чого це призведе!»
          Червона книга України містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин , рослин і грибів.
        У цій книзі є різні сторінки: чорні, червоні, жовті, білі, сірі, зелені.
Наприклад, на «чорних» сторінках записано назви рослин і тварин, які вже зникли і яких ми ніколи не побачимо.
На «червоних» записані ті рідкісні рослини і тварини, яких ще можна побачити але дуже мало. На «жовтих» сторінках перераховано ті види, які швидко зменшуються.
«Білі» сторінки відведено для тих рослин і тварин, яких завжди було мало.
Люди допомагають відновити втрачені види. Тому в Червоній книзі є й «зелені» сторінки. Тут записано назви рослин і тварин, чисельність яких збільшилась.

           До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення. Їх називають зникаючими, або вимираючими. Серед рослин такими є підсніжник білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички та інші. До Червоної книги потрапили всі види ковили - рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів.....

Категорія: Бібліотечні заходи | Додав: vvnet (21.04.2018)
Переглядів: 40 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: