Головна » 2016 » Жовтень » 2 » Урок пам"яті
Урок пам"яті

Учні 9-11 класів ЗОШ І-ІІІ ст. с. Забороль разом з учителем історії Баюком Геннадієм Володимировичем організували поїздку до братської могили євреїв, що знаходиться на південній окраїні Луцька.

Урок пам’яті розпочався хвилиною мовчання.

Учні школи уважно і з хвилюванням слухали розповідь учителя історії: «Україну в ХХ столітті спіткало чимало трагедій, серед яких – Голодомор, Голокост, депортація кримсько-татарського населення  та багато інших трагічних подій.

У 2016 році 75-та річниця Бабиного Яру. Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. За два дні 29-30 вересня 1941 року було розстріляно нацистами десятки тисяч євреїв.

Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя торкнулися і нашого міста Луцьк.

За свідченнями істориків, у серпні 1942 –го гітлерівські окупанти розпочали планомірне знищення євреїв Луцького гетто та навколишніх сіл. Іудеїв привозили в урочище Причищизна, що на околиці Луцька (нині – територія Гнідавського цукрового заводу). Там людей розстрілювали у величезних ямах.»

Ніхто з присутніх учнів не залишились байдужими до тих подій.

Безумовно, вивчення історії України неможливе без розгляду цієї сторінки історії, хоча такої страшної і трагічної. Кожній людині це є важливим моральним уроком.

Категорія: новини | Переглядів: 84 | Додав: vvnet | Рейтинг: 0.0/0