Історія освіти в Заборолі розпочинається у 1970 році зі створення нової школи.

Приміщення школи має 2500 кв.м. та розраховано на 250 посадочних місць. У Заборольській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається 400 учнів, 19 класів-комплектів. Середня наповнюваність класів становить 22-25 учнів. З 1 по 8 класи мають паралелі.
   З 2011 року керує школою директор Ірина Михайлівна Приймачук. Свої знання передають учням 40 педагогів, з них 19 – спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, 6 – мають звання «Вчитель-методист», 10 – «Старший вчитель». Про високі результати їх праці свідчить те, що школярі є призерами районних, обласних предметних олімпіад, конкурсів художньої самодіяльності та спортивних змагань. Навчальний заклад неодноразово в загальному рейтингу загальноосвітніх шкіл займав І місце.
   Учням слугують 12 навчальних кабінетів, спортивний зал, бібліотека, їдальня, навчально-дослідні ділянки, дві майстерні, комп''ютерний клас. Дітей з навколишніх сіл щодня підвозять до навчального закладу. Тут також піклуються про безкоштовне гаряче харчування для учнів початкових класів, дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.
   Багато видатних педагогів з того часу створювали велич Заборольської школи.
   У радянські часи школа жила активним життям: працювали гуртки, піонерська та комсомольські організації. Для дозвілля учнів були створені гуртки, спортивні секції з вільної боротьби, легкої атлетики, тощо. Відтоді школа зазнала якісних та структурних змін. Постійно йде впровадження інноваційних технологій навчання і виховання школярів.

Далі буде.......